Kapela

_DSC4095_top27.-001

Jednou z prvních vážnějších akcí, kde se Azaret projevila, když jsme ještě vystupovali pod označením Příběhy pouštních žen, byla Poezie v barvách v knihovně města Ostravy v roce 2013, kam jsme byli přizváni Blankou Fišerovou. V té době jsme byli spíše akustičtí a zcela otevřeně jsme se houpavě plavili v pouštních rytmech i příbězích.

Poté jsme dostali možnost vystoupit v rámci každoročního festivalu Setkání kytaristů v Cooltouru spolu se speciálními hosty manžely Plecháčky. Tomuto koncertu dominovalo spojení recitace a rámových bubnů a konečně jsme zde představili naši první zpívanou píseň „Pouštím“.

Velké snažení a záměr ukotvit naše příběhy v čase a prostoru, se konečně naplnilo v prosinci 2013, kdy Azaret nahrála v Českém rozhlase Ostrava své první stejnojmenné debutové album. Mezi hudebníky a vypravěče, kteří se na tomto krásném a tvůrčím počinu podíleli patří: dvojjduše Azaret – Tereza Holušová a Jakub Vank, dále hosté Tomáš Rossi, Bára Zmeková, Laura Černocká a Michal Zedníček. Bára Zmeková pro naše album složila doprovod ke třem skladbám: „Z perel zrozená“, „Matka medvědice“ a „Azaret“.

Příběhy se nám tak podařilo zhmotnit a konečně je můžeme dále posílat mezi vás.

Nyní se pouštíme do nejrůznějších hudebních vod, které jsou většinou plné orientálních a world music motivů. Stejně tak jako vyprávění, milujeme zvuk a experimentujeme s ním libovolně vůči našim náladám a vášním. Jsme si sami sobě experimentem a proto víme, že naše tvorba bude živá tak dlouho, dokud se podřídíme dynamice tvůrčího procesu, který si tvrdohlavě vane, kam se mu zlíbí. Takoví jsme i my, věrni vlastní proměně.